-

raven59

Gabriel Maciejewski (Coryllus) i Józef Orzeł - Stan państwa polskiego (Spotkanie w Klubie Ronina)

Gabriel Maciejewski (Coryllus) -pisarz, wydawca, bloger - i Józef Orzeł (Klub Ronina) rozmawiają o stanie państwa polskiego i nie tylko... .

Relacja ze spotkania w Klubie Ronina, które odbyło się 28 sierpnia 2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=jwli4dgTiiM

 tagi: coryllus  gabriel maciejewski  józef orzeł  klub ronina 

raven59
29 sierpnia 2017 08:57
8     1073    1 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Magazynier @raven59
29 sierpnia 2017 22:46

Ciemny gwint, czemy tu nikt nie komentuje? 

Na Baśni za to dużo komentów jak zwykle. Wielu narzekało, że prowadzący przeszkadzał, ale przecież jak napisała panthera nagranie można sobie przesuwać. 

Ja zaś napisałem tak: 

Ja nie żałuję, że pan Józef przeszkadzał. Mnie bardziej wkurzało to, że po prostu momentami wykorzystywał Gospodarza, ale takie jego prawo zbójeckie. Gospodarz nie miał wyjścia. Musiał się na to zgodzić. Był gościem. Ale i tak świetnie sobie poradził.

Nie chrześcijańskie to uczucie, ale mam radochę z tego że pana Józefa wywalili z tv. W końcu zaczął gadać jak człowiek, przynajmniej od czasu do czasu przemawia ludzkim głosem. Nawet może częściej. No i zaprosił Gospodarza do swoich wiadomości. Wylansował się na nim, ale dał te parę minut dla Gospodarza. Kilka niezapomnianych minut w ciągu których napisałem prawie całą powieść, wtedy kiedy zaczął nadawać o powieściach historycznych i historycznych alternatywnych. Nie zgadniecie o czym …

Mimo odczuć mieszanych względem pana Józefa, to są bardzo ważne wypowiedzi, bo pozwalają nam zobaczyć na jakim jest on etapie. A etap to ważny. Chce robić własną tv, przynajmniej własną propagandę. Nie ma kasy. Oczywiście. Ale grzeje silniki. No może bardziej odreagowuje. Ale jednak to ważny krok.

Ps. Z tymi blogerami to jednak pojechał …

Ps. 2 Tiaaa ... ciekawy człowiek zwany Matką Kurką ... 

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @raven59
29 sierpnia 2017 23:27

Wielkie podziękowanie.

Ja wczoraj po raz pierwszy widziałem pana Gabriela - jak to się mówi - live, na żywo, w priamom efirie. Przekaz kilka razy się zatrzymał, ale "odśwież"  pomagało. Pytanie: czy to było pierwszy raz ?

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @raven59
30 sierpnia 2017 00:00

Odnosnie p. prowadzacego: Bardzo nie podobalo mi sie przerywanie wypowiedzi, mowienie w tym samym czasie co p. Gabriel, obcesowe odzywki wzgledem publicznosci. Jak rozumiem to sa nawyki nabyte i ciezko sie stare drzewa przesadza, ale mi taki klimat nie odpowiada, bo to nie ma nic wspolnego z cywilizowana dyskusja. Czy tak trudno byc kulturalnym? Jak dla mnie, p. Gabriel zachowal sie kulturalnie i nie dawal sie sprowokowac. Duzy plus. Cierpliwosc wystawiona na probe.

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @raven59
30 sierpnia 2017 00:11

Pani marianna w komencie na Baśni zwróciła uwagę, że zapraszając pana Gabriela, pan Józef uwiarygodnił się, i że niby nikt mu już nie zarzuci że zaprasza tylko "swoich" ...

Owszem zaprosił egzotycznego gościa, "nie ichniego", trochę się wylansował. Napisałem dalej na baśniowym blogu Coryllusa że: Owszem zarzucę. Albowiem ponieważ pan Józef w kilku punktach zdominował Gospodarza i narzucił mu swoją koncepcję poprawnie polityczną, mimo że go wywalili z tv. Próbował nam wmówić i Gospodarzowi że należy do „naszej” bajki. To wyszło szczególnie w przypadku tego kredytu.

Jak się nad tym zastanowiłem to mi trochę ręce opadły. Jak może być kredyt nie w pieniądzach? Czy choćby w prawie eksploatacyjnym jakiś złóż? Gospodarz próbował coś tam wtrącić, ale pan Józef był nieprzejednany. Kilka razy z emfazą podkreślił ten kredyt nie pieniężny. Że przepraszam co? Te kilkadziesiąt Abramsów to jest kredyt? Kredyt za przeproszeniem zaufania? To raczej my możemy Trumpowi udzielić kredytu zaufania, że jego wojacy nie przyniosą tu jakiejś francy i cracka, czy jak to się teraz nazywa.

Nawet jeśli to będzie 200 Abramsów, to bez piechoty, artylerii, helikopterów i F-21, będzie to tylko interesujący eksperyment strategiczny ala Termopile. No chyba, że chodzi o zabezpieczenie wydobycia metali rzadkich w augustowskiem i lubuskiem. A to przepraszam, to wtedy mamy firmę ochroniarską.

I kto tu komu udziela kredytu i na co?

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @deszcznocity 30 sierpnia 2017 00:00
30 sierpnia 2017 00:19

obok live transmission był czat, a tam częsta fraza orzeł stop. To nie jest nic nowego.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Magazynier 29 sierpnia 2017 22:46
31 sierpnia 2017 07:00

Z MK to pojechał, a właściwie próbuje udawać niezorientowanego. To co każe się zastanawiać nad JO to właśnie wyraźna nieszczerość w tym względzie, to raz, a dwa potrzeba chwalenia się, że przez "dziurę" sąsiadem jest Rosiewicz, a syn bez obciachów rozmawia z samą panią premier Szydło. A trzy to propozycja nieprzychodzenia do JEGO klubu rzucona fanom coryllusa. Intymny sposób mówienia nie powinien zwieżć, bo w stosunku do pana pytającego o polskie patenty zachował się po chamsku.

Mira Zimińska podpowiada rozwiązanie. :)
https://www.youtube.com/watch?v=FD0KLQ5DjPA&t=2m57s

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @raven59
31 sierpnia 2017 21:53

Teatr cieni na przykład w 16 minucie nagrania. (nie tylko)

@tadman  31 sierpnia 2017 07:00 z żabiej perspektywy to te patenty, to taki znak besti. Komu to potrzebne ?

zaloguj się by móc komentować

raven59 @MarekBielany 31 sierpnia 2017 21:53
31 sierpnia 2017 22:21

Teatr cieni .... - no tak, można wyłączyć dżwięk i podziwiać ;)

Niestety nie mam wpływu na oświetlenie w Klubie Ronina - światło ustawia facet powyżej 70-tki, peerelowski kamerzysta, który nie ma pojęcia o oświetleniu, osobiście lepiej by było gdyby tego dodatkowego światła nie było..

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować